Katowicki Klub Gazety Polskiej im Sławomira Skrzypka

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home KLUB

KATOWICKI   KLUB   GAZETY   POLSKIEJ

 

    Środowisko skupione wokół Katowickiego Klubu 'Gazety Polskiej' stanowi ponadpartyjną płaszczyznę spotkania różnych środowisk centroprawicowych i prawicowych, patriotycznych, konserwatywnych i umiarkowanych. Promocja niezależnych, patriotycznych i podnoszących standardy mediów i poziom debaty publicznej. W spotkaniach otwartych organizowanych przez KK GP uczestniczy 300 sympatyków z terenu Katowic. Stałym miejscem spotkań i wielu najważniejszych działań KK GP jest Klub Niezależnych Stowarzyszeń 'Marchołt' przy ul.Warszawskiej 37.

     Aktualny przewodniczący KK GP Piotr Pietrasz kierował już Klubem w latach 1993-1996. Przedstawiciele KK GP uczestniczyli w I Zjeździe Klubów GP w Ustroniu. Gdy po wyborach prezydenckich 1995 r. środowisko klubów GP stało się nieformalną przybudówką Ruchu Odbudowy Polski osoby związane z Porozumieniem Centrum wycofały się z działalności. 

     Piotr Pietrasz ponownie objął kierownictwo KK GP w kwietniu 2008 r. Rozpoczęto prowadzenie świadomej i zorganizowanej polityki promocji wydawnictw 'Gazety Polskiej' oraz integracji środowisk prawicowych w Katowicach. Podstawową formą aktywności KK'GP' jest organizowanie spotkań otwartych z osobami publicznymi kojarzonymi z 'Gazetą Polską' lub środowiskami patriotycznymi. Brak spotkań z sympatykami centroprawicy i prawicy a najczęściej jednocześnie czytelnikami 'Gazety Polskiej' w terenie jest często podkreślanym problemem. Przekonanie o kluczowej roli mediów i cudownym wpływie samego faktu pokazywania się na szklanym ekranie wśród większości polityków owocuje zaniedbaniem pracy w terenie. Stan lewicowo-liberalnego przechyłu większości mediów (w niektórych przechodzącego w skrajny nieobiektywizm i wrogość) powoduje konieczność wypracowania alternatywnych kanałów komunikacji.

     Obecne kierownictwo klubu zainaugurowało działalność spotkaniem z posłem Antonim Macierewiczem w kwietniu 2008 r. Później naszymi gośćmi byli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski, poseł Paweł Kowal, kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego dr Marek Migalski, prof. Andrzej Nowak, rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak oraz dr Sławomir Cenckiewicz. Współorganizowaliśmy także dwie demonstracje pod hasłem 'Solidarni z Gruzją'. Wspólnie ze współpracownikami europosła dr Marka Migalskiego uczciliśmy 20 rocznicę okupacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR zakończoną przejęciem budynku na potrzeby Uniwersytetu Śląskiego.

      Katowicki Klub Gazety Polskej od lipca 2010 r. co miesiąc organizuje msze. św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej - zwykle w Kościele Garnizonowym najczęściej o godz.18. Po mszy.św. spotykamy się pod Pomnikiem Katyńskim.

 

 

 

 

dyzur1.jpg
GP 03.11.jpg
NP 03.11.jpg