Katowicki Klub Gazety Polskiej im Sławomira Skrzypka

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Gazeta Polska Katowice

 

 

 

     Zapraszamy   w ramach  Katowicki Klub Gazety Polskiej przedstawia na spotkanie z Sławomirem Cenckiewiczem , przedstawi on książkę pt "Anna Solidarność"   Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki 1929-2010

 

  

ZJAZD KLUBÓW GAZETY POLSKIEJ W ŁODZI

 

            21-23.05 br. wraz z grupą sympatyków uczestniczyłem w V Zjeździe Klubów ?Gazety Polskiej? w Łodzi. W ośrodku wypoczynkowym obradowało około 200 klubowiczów z całej Polski a także z zagranicy. 

 

Więcej…
 

SOLIDARNOŚĆ Z GRUZJĄ W KATOWICACH

 

21.09.2009 r. na rynku w Katowicach planowaliśmy zorganizowanie wiecu pod hasłem "Solidarni z Gruzją". Z uwagi na ogłoszoną żałobę narodową zmieniliśmy formułę spotkania - zamiast wiecu zorganizowaliśmy spotkanie z parlamentarzystami uczestniczącymi w spotkaniu. Organizatorami wiecu byli stowarzyszenie "Solidarni z Gruzją", Katowicki Klub "Gazety Polskiej" oraz komitet PiS w Katowicach.

 

 

Gruzja 1 opis

 

O godz.17 na rynku w Katowicach pod teatrem spotkało się 60 osób w tym poseł do Parlamentu Europejskiego dr.Marek Migalski, posłowie na Sejm RP Waldemar Andzel i Stanisław Pięta oraz radny Sejmiku Śląskiego Jacek Świetlicki. Po krótkim powitaniu uczestników poinformowałem o przeniesieniu spotkania do biura PiS w Katowicach. Ponieważ media nie dotarły zamiast planowanej pierwotnie konferencji prasowej zorganizowaliśmy spotkanie sympatyków.

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego dr.Marek Migalski podkreślił znaczenie moralne takich spotkań ponieważ kiedyś w krajach wolnego świata ktoś organizował identyczne demonstracje troszcząc się o naszą wolność. Analizując sytuację w Parlamencie Europejskim opowiedział o szczególnym zaangażowaniu polskich europarlamentarzystów w politykę wschodnią i niestety mniejszym zainteresowaniu państw starej UE. W imieniu rządu minister Sikorski w wywiadzie na łamach "Gazety Wyborczej" zanegował politykę jagiellońską czyli tradycyjną formułę polityki wschodniej I Rzeczypospolitej oraz marszałka Piłsudskiego. Rząd stawia na porozumienie z Rosją bez udziału państw Europy Środkowej i Wschodniej, co może okazać się w przyszłości bardzo niebezpiecznie.

 

 

 

 

gruzja 2 opis

Poseł na Sejm RP Stanisław Pięta opowiedział o powołanym rok temu komitecie Solidarnych z Gruzją na Podbeskidziu i aktywnie prowadzonej współpracy przy wsparciu kancelarii Prezydenta RP. Poseł Waldemar Andzel pracujący w Komisji Obrony Narodowej mówił o niebezpiecznej polityce obronnej rządu PO prowadzącej do osłabiania polskiej armii i szansy obronności kraju. Za niezbędne uznał przeprowadzenie przynamniej podstawowego przeszkolenia obronnego wszystkich młodych ludzi.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Sejmiku Śląskim Jacek Świetlicki opowiedział o trudnościach jakie napotkała inicjatywa podjęcia współpracy z regionem w Gruzji przez samorząd Województwa Śląskiego ze strony rządzącej PO. Zrelacjonował swoją prywatną wizytę w regionie autonomicznym Adżaria w tym spotkanie z przedstawicielami władz prowincji. Gruzini są zainteresowani współpracą z Polską a nazwisko prezydenta Kaczyńskiego jest powszechnie znane i odbierane entuzjastycznie.

 

Uczestnicy kierowali pytania przede wszystkim do posła do Parlamentu Europejskiego. Dotyczyły m.in. wyborów na przewodniczącego Komisji Europejskiej, sytemu bezpieczeństwa w Europie i sił zbrojnych UE (czyli na razie fikcji). Spotkanie zakończono po dwóch godzinach pasjonującej dyskusji.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

dyzur1.jpg
GP 03.11.jpg
NP 03.11.jpg